איך להתלבש לראיון עבודה

לפני ראיון עבודה אנו עסוקים כל-כך במה להגיד, כיצד להתנהג, ואיך להשאיר את הרושם הנכון. אז נכון, ההתנהלות שלנו בזמן הראיון, אופן הדיבור שלנו, התשובות שלנו למראיין ושפת הגוף שלנו חשובים מאוד לצורך יצירת הרושם החיובי, אך ישנם מספר היבטים שנראים לנו שוליים אך הם חשובים לא פחות. אחד מהדברים הללו הוא ההופעה החיצונית שלנו – חשוב מאוד לדעת איך להתלבש לראיון עבודה וכיצד להעביר דרכו את המסר אותו אנו מעוניינים להעביר.

כמובן שלא לכולנו יש חוש סטייל מפותח ואצל רבים מאיתנו אופן הלבוש הוא לא הצד החזק, בדיוק בשביל זה הצוות של ג'ובסיטי ריכז עבורכם את הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם לדעת איך להתלבש לראיון עבודה. גם לסטייליסטים שביניכם, חשוב להבין שלראיון עבודה יש קוד לבוש מסוים וזה אולי לא הזמן להפגין את היצירתיות האופנתית שלכם.

כך, בין אם אתם בעלי חוש אופנה מפותח ובין אם אתם לא יוצאים מהבית מבלי שמישהו ייעץ לכם מה ללבוש, אנו בטוחים שתוכלו להיעזר בחמשת כללי הלבוש של jobcity:

  1. התאמת הלבוש לתפקיד המיועד – חשוב להבין כי לתפקידים שונים מתאימים סגנונות לבוש שונים. כך למשל, לא לכל ראיון יש להגיע עם חולצה מכופתרת ועניבה, יש תפקידים בהם המראה הזה רציני ונוקשה מידי ועדיף יהיה ללכת לכיוון לבוש קליל יותר.
  2. התאמת הלבוש למסר אותו אנו מעוניינים לשדר – החליטו מראש איזה מסר ברצונכם להעביר בראיון, אילו היבטים אישיותיים ברצונכם להבליט, ובחרו את הלבוש בהתאם לכך. כך למשל, אם ברצונכם לשדר תחושה של רוגע ועדינות, בחרו בבדים רכים וצבעים בהירים ולעומת זאת, אם ברצונכם לשדר קשיחות ורצינות בחרו בבגדים סגורים ורשמיים.
  3. הקפידו על צבעים נכונים – הצבעים בהם אנו בוחרים משדרים מסר מסוים, וחשוב לא לבחור בצבעים המעבירים מסר שונה מהמסר אותו אנו מעוניינים להעביר. לדוגמא: צבע שחור משדר עוצמה ומתאים מאוד לראיונות לתפקידים ניהוליים, לעומת זאת הוא פחות מומלץ בראיונות לתפקידים של עבודת צוות.
  4. הקפידו על אסתטיקה – חשוב להגיע במראה נקי ולא מפוזר ולהקפיד על אסתטיקה כללית במראה. כך, הקפידו על ציפורניים נקיות, שיער מסודר, בגדים נקיים ומגוהצים ומראה מגולח עבור הגברים. כמו-כן, לנשים שביניכן, רצוי לא להגזים באיפור, הוא צריך להיות עדין ובעל מראה נקי.
  5. נעליים – לעיתים, יש לנו נטייה לחשוב שהחלק הזה נעלם מן העין, אך לא כך הדבר. הנעליים מושכות פעמים רבות תשומת לב מיידית, צבע בולט או צורה מיוחדת של נעל מיד ימשכו את העין. לכן, חשוב להגיע עם נעל בעלת מראה מכובד וסולידי וחשוב כי היא תהיה נקייה ולא שחוקה. כמו-כן, מומלץ יותר להגיע עם נעל סגורה, שכן, נעל פתוחה עלולה להעיד על זלזול וחוסר כבוד.

ואם זה לא מספיק, ואתם עדיין לא בטוחים איך להתלבש לראיון עבודה, הצוות של ג'וב-סיטי ממליץ על מספר טיפים קטנים שיכולים להוסיף הרבה:

  • לנשים רצוי להימנע מללבוש חצאית. אמנם, חצאית בשילוב חולצה מחויטת יכולים ליצור מראה מאוד מכובד, אך אורך החצאית יוצר פעמים רבות בעיה. קשה מאוד להבחין מהו האורך הרצוי והמתאים של חצאית, שכן, חצאית קצרה מידי עשויה להיתפס כפרובוקטיבית וארוכה מידי עשויה להיתפס כשמרנית.
  • בחורף, הופעת ז'קט עשויה להוסיף רבות להופעה, שכן הוא תורם ליצירת מראה מוקפד יותר, אך עם זאת, לא רשמי מידי.
  • על מנת להוסיף להופעה, ניתן להוסיף אקססוריס שונים, אך חשוב כי זה יעשה במידה ולא בצורה מוגזמת, וכי הם לא יהיו בולטים ו"צעקניים" מידי.
  • הקפידו על מידת הבגד, בגד צמוד מידי עשוי להיתפס פרובוקטיבי ולשדר מסר מוטעה ואילו בגד גדול מידי עשוי להיראות מרושל ולשדר זלזול.

אם כן, כפי שאתם רואים, לא צריך להיות מבין גדול באופנה על מנת לדעת איך להתלבש לראיון עבודה. חשוב רק להקפיד על מספר כללים בסיסיים, להוסיף מעט טאץ' אישי ואתם מוכנים לצאת לדרך.